Detoks dzięki sokowi z kapusty

Lato w pełni, słońce wychyla się zza chmur zachęcając do korzystania z wakacyjnych zajęć… ehh chciałoby się pograć w siatkówkę na plaży, wsiąść na rower albo powiosłować i wypłynąć na środek jeziora maleńką łódeczką… tak …chciałoby się…ale tak naprawdę to jednak nam się nie chce bo nie mamy na to siły… gdzie się podziała witalność, energia, rumieńce, dobry humor?

Powiem wam coś… sami ciężko pracujemy na doprowadzenie się do takiego stanu… codzienna mała czarna z rana zamiast śniadania, papierosek na lunch i ciężka kolacja… aahh i jeszcze zapomniałam o batoniku w ciągu dnia bo potrzebujmy zastrzyku energii by móc dalej funkcjonować, a na zdrową przekąskę szkoda czasu…. przy takim trybie życia nawet najbardziej wytrzymały organizm w końcu powie dość!

Nasze ciało sygnalizuje nam kiedy coś mu nie odpowiada, daje nam wyraźne sygnały… jednak tych drobnych jakoś nie zauważamy, dopiero gdy wszystko się skumuluje zauważamy, że nasze paznokcie nie są już tak twarde i błyszczące jak kiedyś, włosów jakby ubyło i stały się łamliwe, cera…w kolorze ziemi, oczy straciły uwodzicielski blask i jesteśmy wiecznie zmęczone i rozdrażnione, a nasza koncentracja jest zerowa.

Kochani ! Mamy środek lata – jest to cudowny czas na to by odżyć – przywrócić naszemu ciału i umysłowi równowagę. Skupmy się na sobie, oczyśćmy organizm i poczujmy się znów pełne życia!

Detoks jest to oczyszczenie organizmu z toksyn, kiedy on sam już nie daje sobie z tym rady- tak. Czasem nawet naturze trzeba pomóc, gdy naturalne filtry w naszym ciele jak płuca, nerki, wątroba nie nadążają za naszym trybem życia w zanieczyszczonym środowisku, spożywaniem żywności w której można odnaleźć całą tablicę Mendelejewa i lampką wina co wieczór.

Bierzemy się więc za siebie i robimy przysługę naszemu ciału!

Naturalne oczyszczenie organizmu z toksyn eliminuje sporo dolegliwości takich jak: zmęczenie, apatia, bezsenność, alergia, migrena, niestrawność – oto nam właśnie chodzi.

Picie soku z kapusty to kolejna sprawdzona metoda naturalnego oczyszczania organizmu z toksyn.

Przeprowadzić detoks można na wiele sposobów jedząc przez jeden dzień wyłącznie warzywa i owoce,  pijąc herbatki ziołowe lub jedząc tylko jabłka ale ja wam zaproponuję coś innego – picie soku z kapusty. Nie jest to wcale takie straszne jak by się mogło wydawać… sama długo siebie przekonywałam żeby spróbować tego chlorofilowego napoju i nie powiem że zachwycił mnie smakiem jak latte z syropem kokosowym, ale wypiłam.

Przygotowanie soku

 • Kupujemy główkę kapusty, dokładnie myjemy i poćwiartowaną wrzucamy do sokowirówki – takim sposobem uzyskujemy ok. 2-3 szklaneczek soku, wstawiamy do lodówki i delektujemy się nim co dnia.

 

Oczyszczanie

 

 • Kurację oczyszczania rozpoczynamy od jednej szklanki surowego soku, jeśli chcemy możemy rozcieńczyć niedużą ilością wody, pijemy tą szklaneczkę małymi łykami(bo uwierzcie nie da się   na początku wypić całej naraz…no chyba, że jesteście smakoszami takiego soczku) przez cały dzień a najwięcej około pół godzinki przed posiłkami.
 • Dawkę soku zwiększamy o szklankę wraz z każdym mijającym tygodniem, gdy dobijemy do miesiąca i 4-5 szklanek dziennie  tym razem co tydzień zmniejszamy porcję tego napoju…który już powoli nam zaczyna smakować…albo nasze kubki smakowe przestają zwracać uwagę na ten smak, kończąc na jednej  szklance na dzień.

Po zastosowaniu takiej, najlepiej dwu miesięcznej kuracji, do tego jeszcze ograniczając wszelkie używki typu nikotyna, kofeina(wiem, wiem trudne… ale wykonalne!), zmianą sposobu odżywiania na troszkę lżejszy – bez tłustych potraw i wysokokalorycznych lunchy zobaczycie – efekt murowany. Wasza wątroba wam podziękuje, trzustka to samo… a w jaki sposób? Najlepszy z możliwych – żadnych wzdęć czy niestrawności, szara cera nabierze rumieńców, zmęczenie odejdzie w dal.

Najzabawniejsze, że nasi najbliżsi często na początku z przymrużeniem oka traktują tego typu kuracje, a później się do nich włączają… to fantastyczna sprawa gdy oczyszczamy się rodzinnie, wspieramy się i z każdym dniem czujemy lepiej.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

, , , ,

Jedna odpowiedź na Detoks dzięki sokowi z kapusty

 1. Ewa 8 kwietnia 2015 at 09:28 #

  W celu wzmocnienia oczyszczającego efektu, do takiego soku z kapusty ja dodaję 6 gram błonnika witalnego. Taką miksturę piję zwykle przez 3 miesiące rano, zaś wieczorem mój błonnik mieszam z jogurtem i zjadam na kolację. Prosto i łatwo więc oczyszczam się z toksyn. polecam.

Dodaj komentarz