Oczyszczająca dieta pszeniczna

Ostatnio spotkałam się ze znajomą, jak ją zobaczyłam stwierdziłam, że wygląda rewelacyjnie, nie widziałam jej zaledwie miesiąc, ale już z daleka dało się zauważyć pewne zmiany w jej wyglądzie – w pasie miała kilka centymetrów mniej, chwilę potem zauważyłam, że uwydatniły się jej kości policzkowe i ma piękną cerę… Kiedy usiadłyśmy w naszej ulubionej knajpce i zamiast standardowo zamawianej latte z syropem poprosiła o zieloną herbatę.

No i po chwili wszystko mi się zaczęło układać w logiczną całość… te zgubione kilogramy, piękne włosy… to dzięki oczyszczaniu organizmu, który postanowiła sobie zafundować. Znam wiele metod oczyszczania, sama niektóre stosowałam, ale przyznam szczerze o tej nie słyszałam… Oczyszczająca dieta pszeniczna…hmm…. Dopytałam o szczegóły , co i jak trzeba robić, bo zaintrygowała mnie, a po powrocie do domu zaczęłam szperać i szukać fachowych informacji na ten temat.

Oczyszczanie pszenicą wywodzi się z tradycyjnej medycyny dalekowschodniej.

Otóż wywodzi się z medycyny Chińskiej i ma za zadanie usunąć z organizmu wszelkie toksyny, oczyścić jelita, obniżyć poziom cholesterolu i ustabilizować poziom insuliny we krwi, zrzucić parę kilo i odzyskać witalność.

Przygotowanie organizmu do diety

Przed przejściem na tą radykalną monodietę należy się odpowiednio przygotować.

1. Na kilka dni przed zrezygnować z ciężkich posiłków, mięsa.

2. Musimy sobie również odpowiedzieć na pytanie czy jesteśmy typem Jin czy Yang. A już tłumacze jak się tego dowiedzieć. Otóż osoba w typie:

 • Yang to taka, która ma dobre ciśnienie krwi, nie przepada za upałami, często otwiera okna, dobrze się czuje w chłodzie.
 • Jin  to osoby o niskim ciśnieniu, wiecznie zimnych stopach, lubiące upały.

I teraz, w zależności jaki z nas typ – określamy jak długo oczyszczanie możemy stosować. U typu :

 • Yang dieta może trwać do 12 dni,
 • Jin – 3dni, ponieważ wychładza ona organizm i dłuższe stosowanie może być niebezpieczne dla zdrowia.
 • Jeżeli macie w sobie trochę  Jin i Yang  6 dni diety to będzie dobry środek.

Oczyszczanie właściwe

Potrzebujemy:

 

 • pszenicę
 • wodę
 • ew. koper włoski, kminek, anyż

 

Skoro już wiemy jakie są zalecenia co do długości stosowania diety, to teraz warto by się dowiedzieć jak przygotowywać nasze posiłki. W sumie to nic prostszego. Bierzemy 3 szklanki wody na 1 szklankę pszenicy moczymy przez noc gotujemy przez 2,5 godziny pod przykryciem. I voila! Mamy gotowe śniadanie, obiad i kolację, których Pascal by się nie powstydził! Oczywiście nie musimy się ograniczać w ilości zjadanej pszenicy. Warto rano ugotować porcję na cały dzień, potem możemy ją odgrzewać na patelni posmarowanej oliwą, pamiętajmy jednak by nie jeść resztek z poprzedniego dnia, nakarmmy ptaszki albo po prostu wyrzućmy.

Podczas detoksu zalecane jest picie naparów z kopru włoskiego, kminku, anyżu i dużej ilości wody. Osoby w typie Jin mogą spożywać dodatkowo gotowane warzywa –  marchew, pietruszkę, por, buraki.

Jeszcze ostatnie zalecenie co do omawianej diety – najlepiej stosować ją na wiosnę lub na jesień. Podobno przełom kwietnia i maja to najlepsze miesiące. Najpierw konsultacja z lekarzem, bo taki detoks może zamiast pozytywnych skutków doprowadzić nasze ciało do ruiny jeśli cierpimy na jakieś schorzenia- więc lepiej dmuchajmy na zimne.

Pamiętajmy po zakończeniu diety nie można od razu zacząć jeść mięsa i nabiału, najlepiej stopniowo wprowadzać kolejne produkty do naszego jadłospisu, w pierwszym tygodniu warzywa, w kolejnym  nabiał i później dopiero mięso…

Mamy teraz jeszcze trochę czasu na psychiczne przygotowanie się do wielu wyrzeczeń, ale myślę, że warto sprawić organizmowi prezent w postaci takiego detoksu, zasłużył na to znosząc cierpliwie nasze złe nawyki żywieniowe.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

, , , ,

Jedna odpowiedź na Oczyszczająca dieta pszeniczna

 1. iza 12 kwietnia 2016 at 15:03 #

  jestem 3 dzień i powiem szczerze ze myślałam ze będzie gorzej ale zimno jest faktycznie ,zawsze mamy ciepłe ręce ale od 2 dnia oczyszczania mam zimne ale dalej jestem zobaczymy ile wytrwam

Dodaj komentarz