6 Weidera na płaski brzuch

Brzuszek na szóstkę? Tylko z Weiderem!

Jeśli jesteś gotowa do systematycznych, półgodzinnych ćwiczeń przez najbliższe 42 dni, by tłuszczyk z okolic brzucha zniknął, a jego miejsce zajęły mięśnie to zapraszam do lektury.

Ćwiczenia potocznie zwane Szóstką Weidera przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn – które można wykonywać w domu bez żadnych sprzętów. Jedyne co nam się przyda to silna wola i oczywiście chwila wolnego czasu. W danym treningu bardzo ważna jest konsekwencja i dobra motywacja, bez niej, niestety nic nie zdziałamy, bo mięsień rozwinie się tylko przy systematycznych treningach.

Każdy dzień odgrywa istotną rolę w procesie budowania rzeźby i nie można sobie pozwolić na dłuższą niż jednodniową przerwę, ponieważ w innym przypadku zostaje zatrzymane obciążenie mięśni, co nie gwarantuje uzyskania wymaganego efektu końcowego.

Pierwsze widoczne efekty zauważymy już po 2 tygodniach ćwiczeń.

Jak wyglądają ćwiczenia o których tak głośno na całym świecie? Nie są trudne. Każdy amator sobie z nimi poradzi. Więc bez strachu, możesz czytać dalej i dowiedzieć się jak je wykonywać.

Jedna seria składa się z sześciu, następujących bezpośrednio po sobie ćwiczeń. Początkowo wykonujemy jedną serię, z czasem zwiększając jej liczbę do 3.

Siła ćwiczeń Szóstki Weidera polega na regularności i systematyczności, pamiętaj o tym 🙂

Opis ćwiczeń

1.  Kładziemy się na plecach na płaskim podłożu, ręce wzdłuż tułowia. Unieś klatkę piersiową pamiętając, żeby część lędźwiowa cały czas pozostawała ”przyklejona” do podłoża. Jednocześnie unosimy na zmianę jedną nogę, tak aby w kolanie i biodrze zachować kąt 90 stopni podczas gdy druga leży prosta na podłodze – wytrzymujemy w tej pozycji około 3 sekund, zachowując maksymalne napięcie mięśni, po czym zmieniamy nogę.

2. W tym ćwiczeniu unosimy klatkę piersiową, nie odrywając oczywiście części lędźwiowej od podłoża i jednocześnie obie nogi tak by w kolanie i biodrze utrzymać kąt 90 stopni. Wytrzymujemy w takiej pozycji ok 3 sek.

3. To ćwiczenie jest analogiczne do pierwszego, z taką drobną różnicą, że splatamy ręce na karku.

4. Natomiast to ćwiczenie wykonujemy tak samo jak 2, ale z plecionymi rękami na karku.

5. Kładziemy się na plecach na płaskim podłożu.Unosimy klatkę piersiową mając ręce zaplecione na karku . Podnosimy na zmianę raz jedną nogę raz drugą jak w ćwiczeniu 1 i 3. Różnica polega na tym, że tu nie zatrzymujemy nogi, lecz robimy niejako rowerek. Nogi zmieniamy 5-15 razy.

6. W tym ćwiczeniu unosimy jednocześnie część barkową tułowia i obie wyprostowane nogi. Przytrzymujemy 3 sekundy.

To wszystkie ćwiczenia, które pomogą uzyskać piękny, kształtny brzuszek. Teraz jeszcze zapoznaj się z ilością serii i powtórzeń.

1 dzień – 1 seria po 6 powtórzeń

2,3 dzień-  2 serie po 6 powtórzeń

4-6 dzień – 3 serie po 6 powtórzeń

7-10 dzień – 3 serie po 8 powtórzeń

11-14 dzień – 3 serie po 10 powtórzeń

15-18 dzień – 3 serie po 12 powtórzeń

19-22 dzień -3 serie po 14 powtórzeń

23-26 dzień- 3 serie po 16 powtórzeń

27-30 dzień – 3 serie po 18 powtórzeń

31-34 dzień – 3 serie po 20 powtórzeń

35-38 dzień – 3 serie po 22 powtórzeń

39-42 dzień – 3 serie po 24 powtórzeń

Początek nie zajmuje wiele czasu, jednak dochodząc do ostatnich dni gdzie robimy kilka serii po prawie dwadzieścia powtórzeń może zająć ok. 45 min. Pamiętajmy więc o wygospodarowaniu sobie odpowiedniej ilości czasu każdego dnia, nawet podczas oglądania swojego ulubionego serialu.

Płaski brzuch to marzenie setek osób.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

, , , ,

Jedna odpowiedź na 6 Weidera na płaski brzuch

 1. harm 27 grudnia 2011 at 08:46 #

  Zabrakło mi tylko jednej bardzo istotnej informacji: Szóstka Weidera bardzo obciąża kręgosłup i nawet osoby zdrowe, mogą sobie tymi ćwiczeniami zaszkodzić. Bardzo istotne jest prawidłowe wykonywanie ćwiczeń, a i to nie jest gwarancją, że zostaniemy może i z pięknym brzuszkiem, ale i bolącymi plecami.

Dodaj komentarz