Czosnek – pomocny na wszystko?

Buddyjscy mnisi zamieszkujący obszar w okolicach Tybetu opracowali recepturę „eliksiru młodości”, odnalezioną dopiero w 1971 r. w jednym z klasztorów. Mowa o nalewce czosnkowej, której początek datuje się na IV-V wiek przed naszą erą.

Oczyszczanie – lek na wszystko

Medycyna Dalekiego Wschodu znacznie bardziej różni się od lecznictwa europejskiego. Sztuka lekarska w naszym rejonie polega na niwelowaniu skutków choroby w oparciu o konkretny narząd czy funkcjonalny układ, np. kardiologia obejmuje choroby układu sercowo-naczyniowego, neurologia- mózgu i systemu nerwowego, dermatologia- skóry. Z kolei azjatyccy lekarze są przekonani o niemożliwości chorowania jednego narządu. Organizm stanowi całość, której nie sposób rozdzielać. Lecząc jeden narząd, ucisza się jedynie objawy niezidentyfikowanej choroby. Schorzenie ujawnia się dolegliwościami związanymi z konkretnym organem i jest to alarmujący sygnał świadczący o niedomodze całego ustroju. Mimo farmakoterapii skierowanej na konkretny   narząd główny winowajca wciąż zatruwa cały oranizm. Dlatego jak głoszą nauki medycyny największego z kontynentów: oczyszczanie organizmu jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na leczenie schorowanego organizmu.

Czosnek - uniwersalny środek odtruwający

Odtruwająca nalewka

Nalewka czosnkowa oczyszcza organizm z zagnieżdżonych kawałków tłuszczu i tym samym gwałtownie wzmaga procesy przemiany materii. Ponadto wypłukuje nierozpuszczony, zalegający wapń. Oczyszczając naczynia krwionośne ze złogów miażdżycowych i cholesterolu zapobiega zawałowi serca i schorzeniom układu naczyniowego. Poza tym udowodniono znaczny spadek ilości namnażających się komórek nowotworowych. Osobom starszym poprawi wzrok, zlikwiduje szum w głowie (związany często z miażdżycą naczyń mózgowych). Odmładzający efekt po kuracji bywa zaskakujący. Tania w przygotowaniu, z powszechnie dostępnego warzywa potrafi czynić cuda.

Sporządzanie:

35 dag obranego, świeżego czosnku rozetrzeć i zmieszać z 200 ml czystego spirytusu. Naczynie szczelnie zamknąć i pozostawić w chłodnym i ciemnym miejscu na 10 dni. Po upływie wymaganego czasu należy całość odcedzić, przelać do słoika i postawić w ciemnym miejscu jeszcze na 4 dni.

SCHEMAT STOSOWANIA

DZIEŃ ŚNIADANIE (ilość kropli) OBIAD (ilość kropli) KOLACJA (ilość kropli)
1 1 2 3
2 4 5 6
3 7 8 9
4 10 11 12
5 13 14 15
6 16 17 18
7 19 20 21
8 22 23 24
9 25 25 25
10 25 25 25
11 25 25 25

Zgodnie z przepisem należy przez kolejne dni zażywać jednorazowo 25 kropli 3 razy dziennie do wyczerpania się nalewki. Zaleca się pić każdą ilość kropli z dodatkiem 50 ml kwaśnego produktu mlecznego, zwykle kefiru lub jogurtu. Jeśli przeszkadza Ci ostry zapach czosnku po spożyciu nalewki, można zlikwidować go żując natkę pietruszki (najskuteczniejsza metoda), jabłko bądź skórkę z cytryny lub pomarańczy.

Kuracji nie można stosować częściej niż jeden raz na rok.

Efekty są zdumiewające. Wielu lekarzy na całym świecie przekonywało się na własnej skórze o rezultatatach jakie daje czosnkowa mikstura. Wynik był za każdym razem jednoznaczny: czosnek-naturalnym leczniczym bogactwem.

Jeśli przekonują Cię właściwości tego aromatycznego warzywa, przypatrz się uważnie innym przepisom z czosnkiem w roli głównej.

Nalewka na dobry sen

Jeśli cierpisz na bezsenność, często spowodowaną intensywną nerwowością, czosnek przyjdzie Ci z pomocą. Należy 25 kropli nalewki czosnkowej dodać do szklanki letniej wody, wzbogacając mieszankę łyżeczką miodu. Wypić przed snem.

Mieszanka na nadciśnienie:

Skład I:

– 1 szklanka czosnku (wcześniej zmiażdżonego),

– 1 szklanka świeżo wyciśniętego soku z cytryny,

– 2,5 szklanki przegotowanej wody.

Zmieszane ze sobą składniki należy przechowywać w ciemnej butelce w chłodnym miejscu bez dostępu światła dziennego. Pić codziennie 1 łyżkę stołową nalewki po kolacji- na noc.

Skład II:

– ząbek czosnku,

– 1/2 l wody,

– 3 cytryny.

Przygotowanie jest banalnie proste. Czosnek z wodą należy gotować z wodą przez 10 minut. Po tym czasie mieszaninę ostudzić, przecedzić, przelać do butelki i dodać sok z cytryn. Pić codziennie po kieliszku na czczo.

Można również zmiażdżyć ząbek czosnku, zalać go zimną, przegotowaną wodą i pozostawić na całą noc. Wypić rano przed jedzeniem.

Mieszanka na zapalenia pęcherza moczowego

Skład:

– 3 główki czosnku,

– 400 ml białego wina.

Składniki połączyć i odstawić na 15 minut, następnie przecedzić. Pić przed snem 1 szklaneczkę ciepłej mikstury przez 3 tygodnie. Dla zwiększenia skuteczności terapii zaleca się jednoczesne przyjmowanie naparu z jęczmienia lub owsa.

Czosnkowa nalewka na przeziębienie

Sposób 1:

Obrane ząbki czosnku (dorośli: 50-60 g, dzieci 1-5 lat: 25 g, 5-15 lat: 40 g) zalać wrzątkiem (250 ml) i pozostawić na 12 godzin. Dzeciom do 12 roku życia podawać 1 łyżeczkę dziennie, starszym i dorosłym 1 łyżkę stołową.

Sposób 2:

2-4 ząbków czosnku zalać szklanką gorącego mleka, dodać dla polepszenia smaku łyżkę miodu i wypić przed snem.

Czosnek lekarstwem na reumatyzm

Zbolałe miejsce należy nacierać mieszaniną miazgi czosnku z oliwą z oliwek. Bóle można również złagodzić masowaniem reuamtycznie zmienionych miejsc octem czosnkowym. Dodatkowo codziennie spożywać świeży lub gotowany czosnek.

Trawienie bez przeszkód

Niestrawności, wzdęcia, biegunki skutecznie złagodzi picie dwóch szklanek dziennie następującej mieszanki:

Skład:

– 25 g czosnku,

– 1 l wody lub mleka.

Zmiażdżony czosnek gotować z wodą lub mlekiem przez 15 minut, następnie przecedzić.

Czosnek nie tylko nadaje naszym potrawom aromatycznego smaku i zapachu. W medycynie naturalnej jest to najcenniejsze, lecznicze warzywo. Wykazuje szerokie spektrum działania i co najważniejsze skutecznie łagodzi a nawet zupełnie usuwa objawy różnorodnych schorzeń. Eliksir młodości- sposób na długie, zdrowe życie. Aż trudno uwierzyć, że tak bogaty produkt roślinny jest niedrogi i na wyciągnięcie ręki.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

, , , ,

Jedna odpowiedź na Czosnek – pomocny na wszystko?

 1. Piotr 14 kwietnia 2017 at 12:51 #

  Co zrobić z czosnkiem, który zostaje po odlaniu nalewki? Czy można go wykorzystać w jakiś zdrowy sposób ?

Dodaj komentarz