Oczyszczająca parafina

Zawojowała rynkiem kosmetycznym. Pełno jej w maściach, kremach, a nawet pomadkach i błyszczykach. Silnie nawilża i nabłyszcza. Mało kto wie jednak o tym, że parafina wykazuje również działanie przeczyszczające. Stosując parafinę do wewnątrz oczyszczasz organizm z toksyn i zalegających złogów pokarmowych.

Kanalizacja w nas

Nawyki żywieniowe w dzisiejszych czasach są wrogiem numer 1 jelit. Natura wyposażyła nas w działający bez zarzutu system kanalizacyjny. Układ pokarmowy sprawnie i szybko usuwa zbędne substancje pokarmowe. Niestety, jelito (zwłaszcza grube) stało się wysypiskiem śmieci, szambem bez odpływu. Przeciętnie nosimy w sobie około 2,5 gnijącego, niestrawionego tłuszczu. U osób otyłych szacuje się, że nawet 15 kg niestrawionego pokarmu znajduje się w fałdach okrężnicy. Stąd tak częsta otyłość brzuszna.

Ratunek w oczyszczaniu

Pokarmy, dostające się do organizmu, muszą kiedyś zostać wydalone, lecz do tego czasu przez całe lata gniją i stanowią siedlisko chorób, a nawet stają się przyczyną śmierci. By temu zapobiec lub zmniejszyć grasujące spustoszenie w obrębie jelit, należy się skutecznie oczyścić. Zaleca się szczególnie przeczyszczenie.

Parafina w postaci stałej.

Olej parafinowy

Jest mieszaniną płynnych węglowodorów powstałych w wyniku destylacji ropy naftowej. Odpowiednio oczyszczony trafia do aptek i naszych domów.

Właściwości
– bezbarwny,
– oleisty charakter,
– nie posiada smaku,
– jest bezwonny,
– nie miesza się ani z wodą ani alkoholem,

Działanie:

 • stosowany w medycynie jako środek przeczyszczający
 • ułatwia wypróżnienie
 • oczyszcza organizm z zalegających złogów pokarmowych
 • odtruwa

Stosowany na zewnątrz:

 • wygładza i zmiękcza skórę,
 • przyspiesza wchłanianie składników aktywnych zawartych w maściach i kosmetykach,
 • tworzy warstwę ochronną na skórze
 • zapobiega utracie wilgoci przez skórę
 • eliminuje nadmierne przesuszenie skóry

Parafinowe oczyszczenie:

Parafina nie zostaje strawiona przez układ pokarmowy. Trafia więc niezmieniona do jelit. Jest środkiem poślizgowym. Pokrywa całe jelito. Niweluje porowate powierzchnie i dzięki temu ułatwia ruchy perystaltyczne. Hamuje wchłanianie wody, co powoduje rozmiękczenie mas kałowych. Dochodzi do skutecznego wypróżnienia i wyeliminowania nagromadzonych toksyn z organizmu.

Zalety parafiny płynnej

Większość środków przeczyszczających wykazuje swoje działanie bardzo gwałtownie. Silnie podrażniają błony śluzowe układu pokarmowego. Parafina ciekła nie drażni jelit i żołądka! Jej delikatna konsystencja nie powoduje spustoszenia w organizmie. Przeczyszczenie jest łagodne i niedrastyczne. Do wypróżnienia dochodzi po kilku godzinach.

Uwaga!

Przy nadmiernym stosowaniu parafiny obserwuje się wyciek oleju z odbytnicy! Jak każdego środka, nie można jej nadużywać!

Dawkowanie:

Doustnie 1-3 łyżek stołowych na noc lub rano na czczo.

Zabieg na piękne dłonie

Parafina oczyszcza i przeczyszcza. Oprócz tego pełno jej w preparatach kosmetycznych. Pragnę więc podsunąć Ci doskonały zabieg na gładkie dłonie. Jeśli ręce są zniszczone, chropowate i suche, skuś się na małe SPA w Twoim domu.

Domowe SPA z parafiną w roli głownej.

1.   Zrób peeling dłoni i posmaruj je balsamem.
2.  Tak przygotowane dłonie zanurz w ciepłej parafinie.
3.   Po chwili zanurz je w jeszcze cieplejszej.
4.   Powtórz czynność 3-4 razy.

Gładkie, piękne dłonie to efekt murowany! Rezultat zabiegu pozwoli Ci zrozumieć istotę i siłę działania oleju parafinowego.

Naukowcy twierdzą, że nie ma współczesnego człowieka, który posiada prawidłowo zbudowane jelito. Prawie każdy zmagał się kiedyś lub cały czas cierpi na zaparcia i wzdęcia. Z pozoru łagodne dolegliwości są początkiem poważnych schorzeń. Parafina płynna jest jednym z licznych sposobów oczyszczania jelit. Czyste, odtrute jelito rozpoczyna prawidłową i sprawną pracę. Dzięki temu cały organizm odczuwa pozytywne zmiany i czujesz się znacznie lepiej.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

, , , , , ,

Jedna odpowiedź na Oczyszczająca parafina

 1. kris 25 września 2012 at 21:19 #

  Witam, a jaka jest specyfikacja takiej parafiny?? jaką zawartość tłuszczów ona posiada???

Dodaj komentarz