SARSAPARILLA – ziołowy doping i oczyszczenie

Nadeszły czasy, w których modnymi stały się zdrowy tryb życia, pielęgnacja ciała i urody. Zwłaszcza kobiety decydują się na rozmaite kuracje odmładzające, „diety cud”. Nie tylko panie, ale i panowie poświęcają wiele czasu, by wyglądać atrakcyjnie i młodo.

Powszechnie uważa się, iż muskularna męska sylwetka jest najbardziej pożądaną, gdyż zdobywa największe uznanie wśród kobiet. Zamiast spędzać długie godziny na siłowni, posiłkując się szkodliwymi dla organizmu sztucznymi produktami dopingującymi warto poszperać w naturalnych środkach.

Czym jest sarsaparilla?

Lekiem ziołowym uzyskiwanym z korzeni roślin należących do kolcorośli. Występuje powszechnie w Ameryce Środkowej i Południowej. Jest pnączem dorastającym nawet do 30 m długości. Posiada zdrewniałe pędy, jajowate lub sercowate liści, drobne, pachnące, o zielonym zabarwieniu kwiatki. Owoc to czerwona kulista jagoda.

Sarsaparilla – jej owoce to czerwone kuliste jagody, ale to korzeń wykorzystywany jest w medycynie naturalnej.

Skład:

– sarsapogeniny, beta-sitosterol;
– witaminy: C, B, D, A;
– jod, cynk, miedź, żelazo, mangan, siarkę, krzem, sód.


Poznaj Cynkdrop – Cynk + Witamina B6 + Witamina B12 w płynie – suplement diety suplement diety

 Materiał promowany

Męskość w roślinie

Trudno uwierzyć, że roślina o tak egzotycznej nazwie znana jest w Europie od XVI w. Wielu kulturystów i sportowców nie chcąc zażywać syntetycznych środków dopingujących, sięga właśnie po zioła sarsaparilli. Jest to jedyna z istniejących roślin powodująca wzrost tkanki mięśniowej. Przyspiesza zatem mozolny proces formowania wyrzeźbionej, sportowej sylwetki. Nie powoduje żadnych objawów ubocznych. Sarsaparilla to prawdziwy „samiec” w świecie flory. Zawiera zaskakująco dużą ilość hormonów męskich- androgenów pod postacią roślinnego odpowiednika, tj. sarsapogenin. Związki te doskonale imitują działanie testosteronu i wzmagają syntezę dihydroergotestosteronu. Jest to doskonała wiadomość dla panów, którzy stracili radość z pożycia seksualnego. Sarsaparilla jest silnym afrodyzjakiem. Skutecznie wzmaga apetyt na miłość i pokonuje impotencję.

ZIÓŁKO CZYSZCZĄCE KREW”

Sarsaparilla w przeszłości powszechnie stosowana zwłaszcza w Meksyku w celu oczyszczenia krwi i wydalenia toksyn z organizmu. Wzmaga filtrację kłębuszkową (krew intensywniej i w większej ilości dostaje się do nerek, gdzie substancje rozdzielane są na potrzebne organizmowi- wówczas trafiają z powrotem do krwi, a w następstwie do tkanek i narządów oraz na związki szkodliwe, obce organizmowi wydalane wraz z moczem). Podczas natężenia tego procesu ustrój zmobilizowany jest do efektywnego odtruwania organizmu. Dodatkowo nasila pocenie,a jak wiadomo wraz z potem ciało usuwa się znaczną ilość trucizn.

Sarsaparilla a reumatyzm

Reumatyzm dopada już w młodości. Z wiekiem jednak nasila się i utrudnia sprawne funkcjonowanie. Kończyny twardnieją, co utrudnia wykonywanie jakiegokolwiek ruchu, również ze względu na towarzyszący ból. Nacieranie rozgrzewającymi maściami, olejkami powodującymi przekrwienie i rumienienie skóry bywa uciążliwe. Sarsaparilla łagodzi objawy reumatyczne od wewnątrz. Silnie rozgrzewa, wzmaga ukrwienie, co jest szczególnie istotne przy istniejących schorzeniach kości i stawów.

Energetyczna zupa

Indianie przygotowują zupę z liści i korzeni tej rośliny. Odkryli bowiem jej pozytywne działanie na organizm, a co najważniejsze w środku dnia- falę energii i pozytywnego nastawienia. Organizm nastawiony jest na aktywność, co przynosi wiele korzyści dla ciała i umysłu. W Chinach działanie sarsaparilli porównywane jest do efektów wywieranych przez żeń-szeń.

Stosowanie

Przygotowuje się napar z ziół Sarsaparilli (głównie liści i korzeni z 1 łyżeczki od herbaty) gotując w 1/2 litra wody od 5-10 minut lub zażywamy 1 g sproszkowanej rośliny dziennie popijając ciepłą wodą. Stosuje się w przeciągu kilku tygodni lub w przypadku braku oczekiwanych rezultatów dłużej. Należy pamiętać, iż przyjmowanie naturalnych produktów pozwala uzyskać długotrwały efekt, na który trzeba jednak poczekać.

Sarsaparilla – rozdrobniona kora

WSKAZANIA:

 • zwiększenie masy ciała,
 • reumatyzm, reumatoidalne zapalenie stawów,
 • schorzenia układu moczowego,
 • impotencja,
 • młodzieńczy trądzik i inne schorzenia skóry.

Świat roślin nigdy nie przestaje zaskakiwać zielarzy i botaników. Okazuje się, że wegetujące istoty są w stanie wytworzyć związki odpowiadające substancjom syntetyzowanym przez ludzki organizm. Ziołolecznictwo cieszy się dużym zainteresowaniem i słusznie. Znacznie rozsądniej skorzystać z darów natury, niż wprowadzać do ciała sztuczne, syntetyczne produkty.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

, , , ,

3 Odpowiedzi na SARSAPARILLA – ziołowy doping i oczyszczenie

 1. reks 5 października 2017 at 17:47 #

  sarsaparilla jest do kupienia na allegro np w formie tabletek kapsułek.
  ja to mam ale nie biore bo wkurza mnie pocenie gdzie ja chce przytyć i nie wiem czy nie spala mi masy.

 2. piotr 12 czerwca 2016 at 11:47 #

  Na Sarsaparille powinni uważać wszyscy, którzy mają jakiekolwiek problemy naczyniowe. Zioło to nasilając ukrwienie może pogłębić lub uaktywnić istniejący problem, o czym sam doświadczyłem. Ponadto dla niektórych osób może działać drażniąco na ściany żołądka. Dla budujących masę mięśniową znacznie bezpieczniejszym ziołem jest tribulus terrestris, czyli buzdyganek naziemny.

  • Anonim 30 października 2016 at 22:25 #

   jak stosowałeś to zioło ?

Dodaj komentarz