Hydrospinning – ruch to zdrowie!

Znudziła Ci się siłownia i fitness? Chcesz wyrzeźbić swoją sylwetkę i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej? Mam na to radę. Nie musisz decydować się tylko na jeden ze sportów, połącz je i wybierz hydrospinning!

Każdy wie,  że przepisem na długie życie jest ruch i zdrowe odżywianie. Diety są zazwyczaj ścisłe określone i ciężko się do nich przystosować. Jednak kolarstwo i ruch w środowisku wodnym to nie tylko idealny sposób na schudnięcie, ale także odzyskanie sprawności fizycznej.

Hydrospinning jest nową formą zajęć, która łączy w sobie jazdę na rowerze stacjonarnym z ćwiczeniami w wodzie. Rower ustawiony jest na dnie basenu, przez co staje się ciekawym treningiem. Ten rodzaj sportu pojawił się na Zachodzie i wędrując do Polski zaistniał niemal, że w każdym mieście. Jest ciekawą alternatywą i odskocznią dla osób, które mają dość programów odchudzających oferowanych na siłowniach i w klubach fitness. Ta forma ruchu jest prosta i bardzo przyjemna.

Dla kogo jest hydrospinning?

Jest on  polecany każdemu, a w szczególności:

 • dzieciom i młodzieży,
 • osobom, które chcą poprawić sprawność fizyczną,
 • osobom otyłym chcącym zrzucić zbędne kilogramy,
 • miłośnikom jazdy rowerowej i pływania
 • osobom starszym,
 • osobom walczącym z cellulitem,
 • ludziom po operacjach, mającym problemy z układem sercowo-naczyniowym, oddechowym, kręgosłupem i cierpiącym na osteoporozę.

Jakie rezultaty daje hydrospinning?

Otóż podczas ćwiczeń w wodzie możemy spalić aż do 1200 kcal, co sprawi, że poczujemy się lepiej w swoim ciele. W efekcie poprawi się nasz kondycja i sylwetka będzie idealnie wyrzeźbiona. Woda zapewnia nam miły i niezapomniany masaż ciała. Dlatego warto się skusić! W czasie ćwiczeń można łatwo dopasować trening do indywidualnych potrzeb i naszego tętna. Ruchy nie muszą  być  wyszukane, ale ważne żeby były koordynacyjne i choreograficzne, gdy włączymy do całości przyjemną muzykę. Poza smukłą i zgrabną sylwetką, dzięki hydrospinningu mięśnie zostają wzmocnione, a krążenie ulega poprawie, co jest równoznaczne ze zwalczaniem skórki pomarańczowej.

Podczas ćwiczeń na rowerze wodnym nie musimy obawiać się nieprzyjemności w postaci zakwasów. Pomimo intensywnego wysiłku, zmęczenie jest niewielkie, ponieważ zużyta energia powoduje że nasze mięśnie są dobrze wykształcone. W dodatku każdy może dopasować do siebie odpowiedni rytm ćwiczeń. Miło i przyjemnie jest gdy w tle treningu leci muzyka , pod którą wykonujemy ruchy i zaczynamy oceniać swoje możliwości podczas jazdy na rowerze. Ćwiczenia stają się wówczas rozrywką, a nie przymusem. Czy nie brzmi to zachęcająco?!

Trening…

Strój sportowy, pozytywne nastawienie i możemy zaczynać. Przed pierwszym treningiem musimy wyliczyć lub zmierzyć nasze maksymalne tętno, gdyż jest to niezbędne do dopasowania treningu.

Żeby sprawdzić tętno możemy obliczyć jego zakres lub skorzystać z elektronicznego urządzenia do pomiaru, które zrobi to o wiele szybciej.

Sposób na obliczenie max tętna (HR)

HR max = 220 – wiek

np. Pani w wieku 32 lat

HR max= 220- 32
HR max= 188 lat

Uzyskany wynik mnożymy przez 0,6 i 0,7.

188 x 0,6 = 112,8 i 188 x 0,7= 131,6

Otrzymujemy w ten sposób przedział ( 112,8– 131,6), w którym nasze tętno będzie optymalne dla spalania największej ilości tkanki tłuszczowej.
Po obliczeniu tętna, wybieramy trening i przystępujemy do ćwiczeń. Wsiadamy na rower stacjonarny przymocowany do dna basenu i pedałujemy.

Rodzaje treningów:

trening regeneracyjny – przy tego rodzaju treningu uwaga skupiona jest na usunięciu produktów przemiany materii, zajęcia są mało wyczerpujące, ale bardzo odprężające i przyjemne,

50-65% tętna max

trening dla osób początkujących –  są to zajęcia przeznaczone dla każdego o różnym poziomie wdrożenia, mające na celu poprawę ogólnej wytrzymałości i sprawności fizycznej,

65-75% tętna max

trening „Fatburninga” – ćwiczenia wpływają na poprawę wytrzymałości, spalanie zbędnych kalorii oraz poprawę pracy serca, są dość długie i  intensywne,

65-85% tętna max

trening dla osób w stadium zaawansowanym można podzielić na dwa poziomy:

a) poziom I – zalecany jest dla osób średnio-zaawansowanych, ćwiczenia dają ogromną możliwość poprawy sprawności wytrzymałościowej o średniej i maksymalnej intensywności, wystarczy jedynie zwracać szczególną uwagę na odpowiednią ilość ćwiczeń i stosowane w nich pozycje,

75-85% tętna max

 b) poziom II – zalecany dla osób zaawansowanych, wymaga dużej i wysokiej intensywności, zastosowane w nim obciążenia poprawiają wytrzymałość i siłę, przypomina on jazdę w górach,

85-95 % tętna max

Nie każdy trening musi być intensywny i wyczerpujący, zależy to jedynie od nas i naszych chęci, ale sama jazda na rowerze wodnym sprawia ogromna frajdę i daje spore możliwości. Jeśli chcesz czuć się lepiej i zrobić coś dla swojego zdrowia i organizmu, nie zwlekaj. Ruszaj się na zdrowie! Wybierz hydrospinning! A gwarantuję, że będziesz zadowolony!

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

, , ,

Jedna odpowiedź na Hydrospinning – ruch to zdrowie!

 1. Harmony Life 28 lutego 2012 at 18:01 #

  Zapraszam wszystkich zainteresowanych zajęciami na rowerkach w wodzie do udziału w treningach AQUACYCLING w Warszawie w naszych lokalizacjach na Białołęce, w Aninie i na Powiślu 🙂

Dodaj komentarz