Jak oczyścić organizm z nikotyny?

Palenie papierosów to najbardziej powszechny nałóg. W naszym kraju, według sondaży Ministerstwa Zdrowia, codziennie lub okazjonalnie pali aż jedna trzecia Polaków! Nikotyna podobnie jak heroina czy kokaina jest narkotykiem i silnie uzależnia, różnica polega na tym, że jest ona dostępna w każdym sklepie.

Jeśli i ty jesteś nałogowcem to przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się jak oczyszczać swój organizm z tego szkodliwego związku i jak niwelować jego negatywne skutki.

Czym tak właściwie jest nikotyna?

Nikotyna jest silną neurotoksyną działającą na układ nerwowy. Działa bardzo sprytnie i szybko uzależnia. Wraz z pierwszym pociągnięciem papierosa nikotyna już po 8 sekundach dociera do mózgu, gdzie powoduje wyrzut adrenaliny- neuroprzekaźnika, który podnosi ciśnienie krwi, przyspiesza oddychanie i bicie serca, powoduje zanik bólu i głodu.

Nikotyna jest uzależniająca, a dym papierosowy zawiera wiele niebezpiecznych substancji.

Dostarczana regularnie organizmowi nawet w niewielkich dawkach blokuje działanie kilkudziesięciu rożnego rodzaju ważnych enzymów. W większych dawkach trwale uszkadza układ nerwowy. Przedawkowanie tego niebezpiecznego związku objawia się halucynacjami, utratą przytomności i drgawkami. Ekstremalnie wysokie dawki nikotyny w krwiobiegu mogą doprowadzić nawet do śmierci!

Wypalając papierosa wydaje się nam, że dajemy naszemu organizmowi nagrodę. Ma to związek ze sprytnym mechanizmem działania tej zwodniczej substancji. Nikotyna w małych dawkach, takich jakie zawiera jeden spalony papieros, działa pobudzająco. Wprowadza osobę ją zażywającą w dobry nastrój. Efekt ten jest związany z wydzielaniem dopaminy, którą nikotyna stymuluje. Dopamina odpowiada ze utrzymanie dobrego nastroju. Dobre samopoczucie obecne po wypaleniu papierosa staje się więc powodem do wypalenia kolejnego. I tak zatacza się błędne koło. Nie bez powodu nikotyna jest określana jako cichy i sprytny zabójca.

Nikotyna swoją toksycznością przewyższa wiele nielegalnych narkotyków. Sieje spustoszenie w naszym organizmie. Dlatego jeśli nawet sporadycznie sięgasz po papierosy powinnaś oczyszczać swój ustrój z tego szkodliwego związku.

Oczyszczanie z nikotyny

Oczyszczenie organizmu z nikotyny może być pierwszą i zarazem ostatnią próbą  zerwania z tym szkodliwym nałogiem. Ta metoda polega po prostu na wydaleniu osadzających się w ustroju toksyn, w szczególności pozostałości uzależniającej nikotyny. Czas oczyszczania organizmu zależy od ilości wypalonych papierosów i długości okresu kiedy wpadłaś w nałóg. Ponadto efekty są zależne od twojego układu odpornościowego i nerwowego.

By skutecznie usunąć toksyny i inne szkodliwe związki papierosowe z organizmu potrzebne są trzy rzeczy: odpowiednia dieta wspomagana ziołami, aktywność fizyczna i dużo cierpliwości. Całkowite oczyszczenie z nikotyny wymaga czasu i systematyczności, jednak twoje wysiłki zaprocentują i być może na zawsze uwolnisz się od papierosów.

Zielona herbata z pomocą

Aby rozpocząć oczyszczanie organizmu ze szkodliwego wpływu nikotyny wprowadź do swojej codzienności duże ilości zielonej herbaty. Jest ona silnym przeciwutleniaczem, który walczy z powstającymi przez palenie wolnymi rodnikami. Wolne rodniki przyspieszają procesy starzenia się skóry i powodują powstawanie nowotworów. Parz więc zieloną herbatę najczęściej jak się da.

Warto przekonać sie do zielonej herbaty, gdyż ma ona wiele dobroczynnych właściwości.

Żółta akacja

Możesz też wypróbować napar z żółtej akacji. Ta piękna roślina zawiera w sobie cytyzynę, która stanowi konkurencję dla nikotyny. Stopniowo pozwala obniżyć głód nikotynowy poprzez wypychanie i zastępowanie tej szkodliwej substancji. Dodatkowo w płatkach akacji są cenne flawonoidy, które usprawniają proces filtracji krwi. Suszone żółte kwiaty zalej wrzątkiem i pij raz w tygodniu.

Kwiaty żółtej akacji.

Kwaśny winian potasu

Dobrym sposobem na wydalenie nikotyny jest też kwaśny winian potasu. Jest to naturalny przeciwutleniacz pochodzenia roślinnego, który ma działanie przeczyszczające. Znajdziesz go w każdej aptece. Wymieszaj łyżkę stołową winianu potasu ze szklanką soku pomarańczowego. Pij napój codziennie wieczorem, przed spaniem. Podczas snu mieszanka zaczyna działać. Sok pomarańczowy i winian potasu mają zdolność absorbowania nikotyny w organizmie. Rano zostaje ona wydalona, a głód nikotynowy znacznie się zmniejszy.

Zdrowa dieta

Pamiętaj że zdrowa dieta pomoże ci zachować równowagę po rzuceniu nałogu. Zastosuj więc kurację oczyszczającą sokami naturalnymi, bogatymi w antyoksydanty takie jak witamina C, A i E. Dodatkowo uzupełniaj poziom wapnia, gdyż twoja wątroba potrzebuje regeneracji. Pomogą w tym też zioła takie jak rumianek czy lucerna.

Woda

Woda jest znana ze swoich właściwości oczyszczających. Również w przypadku oczyszczania z nikotyny może okazać się niezastąpiona. Wspomoże jej  wydalenie z organizmu, ponadto poprawisz stan gospodarki wodnej poważniej naruszonej po latach palenia. Twój organizm może być odwodniony, dlatego pij 6-8 szklanek wody niegazowanej dziennie.

jaka wode wybrac

Woda pomaga oczyścić organizm.

Aktywność fizyczna

Po podjęciu słusznej decyzji oraz odstawieniu papierosów należy zdecydowanie oczyścić i nawodnić cały organizm. Nie zapominaj by dietę oczyszczającą wspomóc aktywnością fizyczną. Przyśpieszysz metabolizm, dzięki czemu szybciej wydalisz toksyny. Dodatkowo dotlenisz swój organizm, a nikotyna zostanie usunięta wraz z potem. Ćwiczenia na świeżym powietrzu oderwą twoje myśli od kuszącego nałogu.

Uzależnienie od nikotyny to nie tylko problem fizyczny. Klucz do sukcesu tkwi w naszym umyśle. Zastąp szkodliwy i niebezpieczny nałóg innym, zdrowszym. Czując zniecierpliwienie i zbliżającą się chęć zapalenia papierosa sięgnij np. po orzeszki ziemne, pestki dyni czy nasiona słonecznika, Skubanie i wyłuskiwanie pestek to bardzo absorbujące zajęcie dla rąk, a do tego wciągające i odwracające myśli od zapotrzebowania na nikotynę. Dodatkowo są one bogate w przeciwutleniacze, cynk i selen, które stanowią niezbędnik każdej diety.

Regularnie oczyszczaj swój organizm z nikotyny i raz na zawsze pozbądź się tego szkodliwego nałogu. Możesz tylko zyskać. Nagrodą będzie zdrowie i parę lat życia w prezencie.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

, , , , , ,

4 Odpowiedzi na Jak oczyścić organizm z nikotyny?

 1. PatronX 19 kwietnia 2017 at 13:15 #

  Rozmaryn, tymianek i imbir szybko oczyszczają płuca. Rano człowiek wypluwa duże ilości szarej flegmy. Oddychanie podczas biegania jest dużo wydajniejsze.

 2. fraje 28 września 2013 at 23:25 #

  8 godzin i nie ma śladu po nikotynie……. ale kupuj i zażywaj

 3. Anonim 16 września 2012 at 13:42 #

  to nie jest do odchudzania wgl tu nie ma o tym mowy tylko ma to pomóc w zuceniu palenia wiec nei wiem po co nazucilas temat o odchudzania to jest calkiem inna odrebna sprawa

 4. anka 21 grudnia 2011 at 04:00 #

  Hrbata, zwłąszcza zielona.. zgadzam się, oczyszcza. Ale nie odchudza, jak dużo ludzi sądzi.. 🙂 ostatnio czytałam wywiad z pewnym „cejlońskim mistrzem”, który mówił, że herbata zielona odchudza tak samo jak czerwona, czarna i jakakolwiek inna.. czyli wcale 🙂 Jak kto chce poczytać, to tu http://klub.dilmah.pl/blog/2011/12/12/gosc-bloga-o-herbacie-odchudzajacej/ 🙂

Dodaj komentarz