Woda jonizowana

Woda jest podstawą życia. Większość procesów życiowych w naszym ciele nie może się odbyć bez jej udziału. W oparciu o  najnowsze badania opracowano urządzenia zwane jonizatorami wody. Urządzenia te można zainstalować w mieszkaniu. Przetwarzają one wodę z kranu na wodę czystą, bogatą w aktywny wodór.

Alkaliczna woda jonizowana w znaczący sposób różni się od wody z kranu czy wody mineralnej. Podczas procesu jonizacji zmienia się klasterowa struktura wody. Podczas gdy w wodzie tradycyjnej klaster tworzy 12-18 molekuł, (które są zbyt duże, by komórka mogła je bezpośrednio wchłaniać) woda jonizowana posiada klastery heksagonalne – klaster składa się tylko z 6 molekuł. Dzięki temu może łatwiej jest im  się przedostać do komórek. Dzięki wodzie jonizowanej, zwanej też wodą mikroklasterową i mikrowodą zdolność nawodnienia naszego organizmu może się znacząco zwiększyć. Poprawie ulega także zdolność rozpuszczania, można więc przyjąć, że picie wody jonizowanej pozytywnie wpływa na metabolizm.

Struktora cząstek wody jonizowanej jest inna niż w wodzie kranowej czy butelkowanej.

Badania naukowe wykazały także, że woda jonizowana działa podobnie jak inne naturalne antyutleniacze, które dostarczają elektrony dla wolnych rodników, nie dopuszczając w ten sposób do reakcji pomiędzy wolnymi rodnikami a zdrowymi tkankami. Występujący w mikrowodzie aktywny wodór posiada potencjał redox. Biorąc pod uwagę jej niewielką masę cząsteczkową i jednoczesną wysoką zdolność redukcyjną woda ta może być uznana za jeden z najdoskonalszych antyoksydantów, gdyż działa szybko i w krótkim czasie jest w stanie dotrzeć do wszystkich tkanek ludzkiego organizmu.

Wraz z większością spożywanych przez nas pokarmów dostają się do naszego organizmu także substancje zakwaszające. Negatywny wpływ mają tu także sztuczne dodatki spożywcze i leki. Nieodpowiednia dieta i stosowanie środków farmakologicznych prowadzi do zakwaszenia naszego organizmu. Jest on wtedy narażony na liczne dolegliwości i choroby: alergię, cukrzycę, otyłość, osteoporozę, ból stawów, nadciśnienie, problemy z nerkami itp. Udowodniono, że picie wody może przerwać a nawet odwrócić niekorzystny proces zakwaszania a więc w naturalny sposób oczyścić organizm bez użycia środków farmakologicznych.

Woda jest uznana bezspornie za jeden z niezbędnych do życia składników. W dzisiejszych czasach jednak musimy być szczególnie wyczuleni na dobór odpowiednich składników w naszej diecie. Ważne jest nie tylko ile pijemy, ale też jaką wodę. Woda jonizowana jest łatwiej przyswajalna niż woda wodociągowa czy mineralna, działa jak naturalny antyoksydant, zapobiega i przeciwdziała zakwaszeniu naszego organizmu. Co najważniejsze jest produktem w pełni naturalnym, więc nie powoduje żadnych efektów ubocznych.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Blogger.com
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

, , , ,

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz