Naturalne afrodyzjaki

Za afrodyzjaki uważa się pokarmy, zioła, napoje, które mają zwiększać popęd i poprawiać potencję. Znane i stosowane są od dawien dawna. Już od najstarszych czasów ludzie poszukiwali substancji, które mogłyby polepszyć sprawność seksualną czy leczyć zaburzenia związane z tą sferą. Przygotowywano także różnego typu substancje i wywary, których właściwości miały spowodować zainteresowanie ze strony konkretnej osoby.

Sam termin pochodzi od greckiej bogini miłości – Afrodyty, a greckie aphrodisia oznacza przyjemność seksualną. Afrodyzjaki mogą mieć dwojakie działanie. Niektóre z nich mają działanie fizjologiczne, inne zwiększają popęd poprzez pozytywny wpływ na nastrój.

Poznaj naturalne afrodyzjaki!

Krótki przegląd naturalnych afrodyzjaków

Selen, cynk, mangan- tych pierwiastków nie może zabraknąć w diecie.

 • Selen – gromadzony jest w męskich gruczołach płciowych i wpływa na ich prawidłowe funkcjonowanie. Selen występuje w pomidorach, brokułach, wątróbce i cebuli.
 • Cynk – bierze udział w produkcji testosteronu. Obecny jest w owocach morza, pestkach dyni, kakao, ziarnach zbóż, drożdżach.
 • Mangan – bierze udział w syntezie dopaminy, która ma wpływ na popęd płciowy i poprawę nastroju. Jego źródłem są ananasy, orzechy, większość warzyw liściastych.

Żeń-szeń

Znany jest już od wieków. Poznali się na nim Chińczycy i Hindusi. Oprócz tego, że jest to silny afrodyzjak, ma także dobroczynny wpływ na cały organizm. Usprawnia on procesy zachodzące w mózgu, usprawnia ukrwienie skóry, zaopatruje narządy wewnętrzne w niezbędny tlen.

Żeń-Szeń nie tylko dodaje energii - wspomaga też sprawność seksualną.

Czosnek

W starożytnym Rzymie i Egipcie miał dodawać odwagi i wzmacniać odporność mężczyzn. Według starych zapisków czosnek ma leczyć impotencję, działać erotyzująco i wzmagać ochotę na seks.

Czosnek może być afrodyzjakiem, ale uważajmy na jego zapach!

Owoce morza

Są uznawane za jedne z najsilniejszych afrodyzjaków. Oprócz tego są bogatym źródłem wapnia, żelaza, jodu, witamin A, B i D. Regularne ich spożywanie chroni przed niepłodnością. Warto więc skusić się na ostrygi, krewetki, małże czy homary. Poza tym owoce morza zawierają cynk, który bierze udział w produkcji testosteronu.

Owoce morza zapewniają płodność i zawierają cenne składniki odżywcze.

Seler

Znany jest od czasów starożytnych, gdzie uznawany był za silny a do tego skuteczny afrodyzjak. W medycynie ludowej przypisywano mu działanie uspokajające i przeciwskurczowe.

Chilli

Działa pobudzająco dzięki reakcji mózgu na ostry smak. Endorfiny, które wówczas się wytwarzają wywołują uczucie przyjemności. Według Indian chilli wzmaga potencję seksualną.

Papryczek chili jako afrodyzjaka używali już Indianie.

Lubczyk ogrodowy

Odwar z lubczyku stosowany jest w problemach dróg moczowych, zaburzeniach pracy nerek lub w stanach zapalnych pęcherza. Lubczyk ma działanie zwiększające pobudliwość seksualną.

Imbir

Poprawia ukrwienie narządów płciowych, zwiększa potencję. Wspomaga również trawienie, krążenie krwi i pobudza apetyt.

Goździki

Działanie pobudzające zawdzięcza w głównej mierze olejkom eterycznym.

Gożdziki - rozgrzewają i pobudzają.

Wanilia

Wzmaga libido, a dzięki zawartym w niej fito-feromonom pobudza zmysły.

Mięta

Przypisywano jej właściwości magiczne, gdyż włożona do łóżka miała zapewnić wierność małżeńską. Według Arabów mięta miała wpływać na męskość. Uważa się również, że picie wywaru z mięty pomocne jest w przypadku impotencji i podnosi libido.

Rozmaryn

Ma działanie pobudzające, a to dzięki zawartym w nim olejkom eterycznym zawartym w liściach. Olejki te uspokajają nerwy i poprawiają krążenie krwi.

Afrodyzjaki znane są chyba we wszystkich kulturach i to od najdawniejszych czasów.  Substancje, które mają polepszyć sprawność seksualną można znaleźć m.in. w ziołach, roślinach czy warzywach. O ile nasi przodkowie opierali swoją wiedzę na własnych doświadczeniach czyli metodzie próbowania kolejnych pokarmów, tak dzisiejsza medycyna udowadnia ich działanie naukowo. Powiedzenie „przez żołądek do serca” nie wzięło się znikąd i potwierdza, że najlepszym wstępem do udanego wieczoru może być dobra kolacja.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

, , , ,

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz