Naturalny Napój Izotoniczny

naturalny napój izotoniczny

Popularne napoje izotoniczne są najszybszym sposobem na uzupełnienie elektrolitów, bezpośrednio po wysiłku fizycznym. Jeżeli nie chcecie wlewać w siebie razem z elektrolitami dodatkowych porcji cukru i sztucznych barwników, możecie sami przygotować pyszny napój izotoniczny. Wystarczy sięgnąć do natury i produktów, które są łatwo dostępne dla każdego. Nawet jeżeli nie uprawiacie żadnego sportu, pamiętajcie o uzupełnieniu elektrolitów, ponieważ są wydalane z potem. Oczywiście jeżeli Wasza dieta obfituje w pokarmy dostarczające minerały nie jesteście narażeni na wysoki spadek tych substancji. Natomiast jeżeli tak nie jest, możecie wypijać proponowany przeze mnie napój kilka razy w tygodniu.

Za każdym razem, gdy zmęczycie się wykonując jakąkolwiek aktywność fizyczną, np. spacer, uprawianie ogródka, sprzątanie lub doświadczycie stresującej sytuacji albo dopadnie Was infekcja wirusowa, powinniście uzupełnić elektrolity. Dlaczego? Elektrolity pełnią szereg ważnych funkcji w organizmie – od przewodzenia elektryczności w organizmie, która jest niezbędna do regulowania wszystkich czynności życiowych, po utrzymanie prawidłowego funkcjonowania mięśni i nerwów oraz utrzymanie równowagi kwasowo – zasadowej. Długotrwały niedobór elektrolitów prowadzi do osłabienia koncentracji, pogorszenie nastroju, osłabienia, znużenia lub zaburzeń ze strony układu pokarmowego.

Napój, który Wam proponuję jest także świetną propozycją na nadchodzące ciepłe dni – jednocześnie orzeźwi Was i uzupełni elektrolity, które w czasie wysokich temperatur są szybciej wydalane z organizmu.  A jeżeli chcecie zaskoczyć swoich znajomych, użyjcie podwójnej ilości składników i dodajcie do niego trochę alkoholu. Będziecie zaskoczeni smakiem i lekkością drinków.

SKŁADNIKI:

3 szklanki wody

3 łyżki naturalnego miodu

1/2 cytryny

1/2 łyżki rozpuszczonego oleju kokosowego

1/2 dużej gruszki

1/2 łyżeczki soli

 

PRZYGOTOWANIE:

Cytrynę obierz ze skórki i pokrój na małe kawałeczki. To samo zrób gruszką, tylko usuń z niej „ogryzek”. Olej rozpuść w kąpieli wodnej lub zastąp go olejem lnianym, ewentualnie oliwą z oliwek. Wrzuć wszystko do blendera, dodaj sól, wodę i miód lub inny naturalny słodzik. Zmiksuj wszystko na gładką całość. Jeżeli chcesz dodaj przed miksowaniem parę kostek lodu. Smacznego!

Brak powiązanych wpisów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Blogger.com
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

, , , , , , , ,

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz