Jak skutecznie oczyścić żyły i tętnice?

Naczynia krwionośne tak jak większość naszych narządów również wymagają oczyszczeń. Detoksykacja może w znacznym stopniu zahamować rozwój miażdżycy oraz powstawanie żylaków. Dodatkowo przeciwdziała zakrzepom, a co za tym idzie zmniejsza ryzyko zawału serca czy udaru mózgu. Oczyszczanie żył pomoże Wam zmniejszyć istniejące żylaki oraz zapobiec ich powstawaniu, dzięki czemu nogi będą pięknie wyglądać przez długi czas. Oczyszczanie żył najlepiej przeprowadzić 3 – 4 razy w roku, a w przypadku miażdżycy czy żylaków nawet raz w miesiącu.

METODA I

Oczyszczanie octem jabłkowym

Można użyć octu  kupionego w sklepie (jedynie dobrej jakości) jednak najlepiej zrobić samemu. Poniżej przepis :

Domowy ocet jabłkowy – przepis

SKŁADNIKI:

– 2 kg kwaśnych jabłek (np. antonówki, bokeiny)
– 5l ciepłej przegotowanej wody (najlepiej przefiltrowanej, mineralnej lub źródlanej)
– cukier trzcinowy
– odrobina drożdży winnych lub piekarskich
– spory kawałek skórki z razowego chleba
– duży słój lub naczynie kamionkowe
– lniana, bawełniana ściereczka
– jałowa gaza

PRZYGOTOWANIE:

Płuczemy jabłka (najlepiej niepryskane) razem ze skórką, przepuszczamy przez maszynkę lub trzemy na nierdzewnej tarce. Całą masę umieszczamy w słoju lub innym naczyniu jak wyżej i zalewamy 5 litrami ciepłej wody. Następnie dodajemy ok. 2 szklanek cukru trzcinowego, odrobinę drożdży oraz skórkę chleba. Wszystko to przykrywamy ściereczką  i odstawiamy w ciepłe miejsce na 10-12 dni, czasami mieszając drewnianą łyżką. Po upływie tego czasu ocet odcedzamy przez jałową gazę i dodajemy jeszcze 10 łyżek cukru. Ponownie odstawiamy przykryty ściereczką w ciepłe miejsce na 40 dni. Następnym krokiem jest przelanie octu do butelek z ciemnego szkła i przechowujemy w chłodnym miejscu. Uwaga: na occie może pojawić się piana i zmętnienie, nie zrażajmy się tym, tak właśnie ma być.

KURACJA OCZYSZCZAJĄCA

Na początku kuracji przez 2  miesiące  jemy rano i wieczorem gotowaną cebulę, która bardzo dobrze oczyszcza naczynia krwionośne. Wrzucamy dwie średniej wielkości cebule do wrzątku w małym garnku i gotujemy 25-30 min. Pamiętajmy, aby usunąć z cebuli tzw. „środek” ponieważ właśnie tam gromadzą się toksyny i zawsze w tego typu warzywach gotowanych i surowych powinniśmy go usuwać.  Cebulę powinniśmy jeść na pusty żołądek. Wszyscy którzy mają problem z żylakami powinni pić przez całe życie rano na czczo jedną łyżkę octu jabłkowego rozrobioną w połowie szklanki ciepłej przegotowanej wody.

Ćwiczenia na żylaki (pomocne w kuracji)

Połóż się płasko, podnieś do góry lewą nogę i potrząsaj nią przez 10 sekund, opuść nogę, odpocznij 10 sekund i tak samo zrób z prawą nogą. „Świeża”  krew, która napływa do nóg w momencie, gdy jest ona opuszczona odbudowuje naczynia krwionośne.

Metoda II

Zalej 5 całych cytryn gorącą wodą na 15 min, wyciśnij je i dodaj tyle samo miodu ile uzyskano soku. Całość dokładnie wymieszaj. Do mieszanki wyciśnij 3 duże główki czosnku i jeszcze raz wymieszaj. Całość wstaw na 7 dni do lodówki. Pij jedną łyżkę dziennie mikstury.

Zachęcam wszystkich do zastosowania którejś z kuracji, nie są one zbyt skomplikowane. A żylaki czy miażdżyca zagrażają nam wszystkim, nie wspominając już o tym, że każdy chciałby mieć piękne nogi  bez  widocznych, popękanych żyłek. Zapraszam do dzielenia się  na blogu swoimi doświadczeniami i uwagami.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Blogger.com
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

, , , , , , , , ,

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz