Oczyść organizm płucząc jamę ustną olejem kokosowym

Oczyszczanie organizmu za pomocą olejów jest znane już od wieków, jednak dopiero za sprawą rosnącej popularności oleju kokosowego, okazało się, że jest on najlepszym olejem do płukania jamy ustnej. Dlaczego? Bynajmniej, to nie jego właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze lub przeciwwirusowe mają tu największe znaczenie, a jego smak 😉 Delikatny, lekko słodki i niezbyt ostry lub intensywny jak w przypadku innych olejów. Wyobrażacie sobie takie płukanie olejem z czarnuszki? Ja nawet nie chcę o tym myśleć. No dobrze, przejdźmy do konkretów.

Co daje płukanie jamy ustnej olejem kokosowym i dlaczego jest skuteczne?

Jak się okazuje jest to świetny sposób na pozbycie się toksyn z organizmu oraz szkodliwych bakterii z jamy ustnej. Olej kokosowy przenikając przez błony śluzowe jamy ustnej jest w stanie oczyścić krew z toksyn, nie naruszając przy tym stanu dziąseł i zębów. Osoby, które stosują regularnie ten typ oczyszczania organizmu piszą, że po jakimś czasie zmniejszyły się lub całkowicie zniknęły ich choroby skórne, problemy z zasypianiem, zaburzenia hormonalne, bóle głowy, brak energii, skłonność do zakażeń i zapaleń, np. stawów. Rezultatem regularnego płukania zębów olejem kokosowym (można też użyć oliwy lub oleju lnianego) są bielsze i zdrowsze zęby, poprawa stanu dziąseł, lepsza kondycja organizmu, zastąpienie chronicznego zmęczenia świeżą energią oraz piękny wygląd skóry, włosów i paznokci.

OCZYSZCZANIE OLEJEM W 5 KROKACH:

1. Włóż do ust 1 – 2 łyżeczki organicznego oleju kokosowego. Tłoczony na zimno, organiczny, nierafinowany, nieperfumowany i niewybielany olej kokosowy bez żadnych sztucznych dodatków możecie kupić  wchodząc w ten link: http://bit.ly/sklepolejkokosowy

2. Poczekaj aż olej trochę się rozpuści i przez 20 minut płucz nim jamę ustną, tj. płynem do płukania ust. Nie połykaj w tym czasie oleju, ponieważ będzie zawierał bakterie i toksyny, które przeniesiesz z powrotem do krwi i przewodu pokarmowego.

3. Po 20 minutach wypluj wszystko do zlewu lub kosza na śmieci. Jest to najbardziej optymalny czas, żeby toksyny przebiły się przez błony śluzowe i nie zostały ponownie wchłonięte do organizmu.

4. Wypłucz jamę ustną ciepłą wodą – ciepła woda szybciej usuwa zanieczyszczenia z podniebienia i zębów.

5. Dokładnie umyj zęby, najlepiej pastą do zębów z oleju kokosowego.

Oczyszczanie organizmu przez płukanie zębów olejem kokosowym najlepiej przeprowadzić rano przed śniadaniem, np. w trakcie porannego prysznica. Sama płuczę zęby olejem kokosowym od tygodnia i na razie zauważyłam, że moje zęby są bielsze i wygładzone, a ja mam więcej energii. Jestem ciekawa w jaki sposób poprawi to moją kondycję psycho – fizyczną po dłuższym czasie. Jeżeli też wykorzystacie ten sposób napiszcie mi w komentarzach jak to wpłynęło na Wasze zdrowie. Tymczasem podsyłam kilka naukowych publikacji dotyczących płukania zębów olejami:

1. S. Asokan, J. Rathan, M.S. Muthu, P.V. Rathna, P. Emmadi, Raghuraman, Chamundeswari. Effect of oil pulling on Streptococcus mutans count in plaque and saliva using Dentocult SM Strip mutans test: a randomized, controlled, triple-blind study. Journal of the Indian Society of Pedodontics & Preventive Dentistry. 26(1):12-7, 2008 Mar

2. T.D. Anand, C. Pothiraj, R.M. Gopinath, et al. Effect of oil-pulling on dental caries causing bacteria (PDF)African Journal of Microbiology Research, Vol 2:3 pp 63-66, MAR 2008. (PDF Link)

3. H.V. Amith, Anil V. Ankola, L. Nagesh. Effect of Oil Pulling on Plaque and GingivitisJournal of Oral Health & Community Dentistry: 2007; 1(1):Pages 12-18

4. S. Thaweboon, J. Nakaparksin, B. Thaweboon. Effect of Oil-Pulling on Oral Microorganisms in Biofilm Models. Asia Journal of Public Health: 2011 May-Aug. (PDF)

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Blogger.com
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

, , , , , , , , ,

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz